Letnie przesilenie. Duchy minionych lat. Tom 2

Letnie przesilenie. Duchy minionych lat. Tom 2

Duchy minionych lat Tom 2. Letnie przesilenie Joanny Jax, to kolejne wydanie autorki z cyklu “Duchy minionych lat” wydane przez wydawnictwo Videograf S.A. “Letnie przesilenie. Duchy minionych lat” tom 2 opowiada o czasie kiedy w Polsce i na świecie panuje II wojna światowa, a potem Polska zamienia się w Polską Rzeczpospolitą Ludową. Joanna Jax wprowadzając motyw wojny do “Letniego przesilenia. Duchy minionych lat” tomie 2, stworzyła bohaterów pełnokrwistych, którymi targają sprzeczne emocje.

O AUTORCE

Joanna Jax, właściwie to Joanna Jakubczak, urodzona w Olsztynie, w mieście, w którym nadal mieszka, ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, i oprócz pisania, zajmuje się także malowaniem na szkle, literaturą biograficzną, grafiką, content wrintingiem oraz jest wolontariuszką dla Fundacji dla Polaka, pomagającą Polakom w Kazachstanie.

Joanna Jax napisała wiele cyklów oraz książek, co zapewniło jej nagrodę czytelników Literackiej Nagrody Warmii i Mazur w 2016 roku, a pod pseudonimem Partycji May, napisała pełną humoru powieść Pamiętnik ze starej szafy. 

LETNIE PRZESILENIA. DUCHY MINIONEGO LATA. TOM 2

“Letnie przesilenie. Duchy minionego lata” tom 2 Joanny Jax opowiada o Kindze Dargiewicz, Amelii Chełmicka oraz Kostek Piotrowski, Krzysztofie Wielopolskim, Grzegorzu Łyszkin i Karolu Lewin, którzy mimo tego, że nie pamiętają wojny, nadal muszą zmagać się z jej skutkami, za sprawą wspomnień i przeżyć ich rodziców.

Dylemat między poprawnością, wygodą a prostotą muszą odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących etyki, zasad i ich miejsca na ziemi. Chcą podążać za własnym przeznaczeniem, ale tajemnica przeszłości nie sprawiła, że zapomnieli o swojej miłości oraz ogromnej nienawiści. To opowieść o miłości, przyjaźni, zdradzie i zemście za zrujnowane dzieciństwo.

“Letnie przesilenia. Duch minionych lat” tom drugie to pociągająca kontynuacja “Wiosennego przebudzenia” Joanny Jax, obie należą do serii “Duch minionych lat”, które przedstawia kolejne pokolenie, które nie przeżyło wojny, lecz mimo tego muszą nadal zmagać się z piętnem, jakie ono przyniosło.