Widmo wojennej rzeczywistości

Widmo wojennej rzeczywistości

“Letnie przesilenie” to drugi tom z serii “Duchy minionych lat” autorstwa Joanny Jax. Pierwsza część o tytule “Wiosenne przebudzenie” zyskała liczne grono czytelników, które nie mogło doczekać się kolejnej części cyklu.

Piętno wojny ciążące na rodzinie

Kinga, Amelia, Kostek, Krzysztof, Grzegorz i Lewin, główni bohaterowie Duchy minionych lat Tom 2. Letnie przesilenie ze strony www.taniaksiazka.pl nie pamiętają wojny, ale świat, w którym żyją jest pełny zmian, które po niej nastąpiły, a ludzie muszą się do nich dostosować. Bohaterowie szukają odpowiedzi na trudne pytania, na które nie ma prostych i jednoznacznych odpowiedzi. Jak wygląda współczesna im moralność, jakie zasady ją określają? Gdzie jest ich miejsce na tym świecie? Próbują żyć zgodnie z tym, co powszechnie prawe i akceptowane, ale jednocześnie wygodnie, co nie jest proste w czasach, w których żyją. II wojna światowa pozostawiła ogromne piętno na świecie i współczesnej bohaterom Polsce. Życie nie jest proste i ciągle stawia im nowe zadania.

“Letnie przesilenie” to historia o miłości, przyjaźni, zdradzie, ale też zemście za czas dzieciństwa, który nie wyglądał jak w marzeniach. Powojenna Polska to trudna rzeczywistość nie tylko dla głównych bohaterów, ale dla przedstawicieli całego pokolenia, które szuka swojej ścieżki. Jak poradzą sobie z piętnem wojny?

Świetnie zapowiadający się cykl

Seria “Duchy minionych lat” Joanny Jax świetnie zapowiadał się już od pierwszej części. Druga część, “Letnie przesilenie”, nie zawodzi i dostarcza tyle samo emocji, co jej poprzedniczka. Powieści historyczne to specjalność autorki, która na swoim koncie ma już trzydzieści książek. Jej książki będą świetnym prezentem dla każdego miłośnika historii i literatury historycznej. Akcja jej opowieści toczy się w różnych czasach, mniej lub bardziej odległych, jak przedwojenna Polska, okres Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i wiele innych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto sięgnąć po takie powieści jak:

  • “Smak wolności”,
  • “Białe róże z Petersburga”,
  • “Drugi brzeg”,
  • “Smak wolności”,
  • “Piętno von Becków”.