Powieść historyczna o czasach PRL-u

Powieść historyczna o czasach PRL-u

Duch minionych lat to seria historyczna opowiadająca o okresie PRL-u. Nie ma w niej jednego głównego bohatera, jest za to cała rodzina. Co ciekawe, autorka postanowiła powrócić do familii, która odgrywała najważniejszą rolę w jej innej sądzę – Prawda zapisana w popiołach. Duchy minionych lat Tom 2. Letnie przesilenie to drugi tom nowej serii Joanny Jax (https://www.taniaksiazka.pl/letnie-przesilenie-duchy-minionych-lat-tom-2-joanna-jax-p-1518799.html). O czym opowiada i jacy czytelnicy wyniosą z niego najwięcej?

Polska powieść historyczna

Czy polska powieść historyczna lokująca fabułę w latach 70. XX wieku może być ciekawa? Joanna Jax, czyli Joanna Jakubczak (znana również jako Patrycja May) udowadnia, że tak. Autorka przedstawia w swojej serii interesujące szczegóły na temat PRL-u, pokazuje, jak wyglądały relacje międzyludzkie, zdobywanie pracy, osiąganie sukcesu… Jej opowieść jest żywa i pełna emocji. Poznajemy w niej wielu bohaterów z różnych kręgów kulturowych i społecznych, choć filarem historii jest jedna rodzina.

Kolejne pokolenie

Duch minionych lat to seria historyczna. Joanna Jax pokazuje, że o okresie PRL-u nie wiemy jeszcze dużo. Każdy kolejny rozdział tej magicznej historii wnosi do tego świata coś nowego. Przy tym autorka nie pomija wątku społeczno-politycznego i tego, jak zmiany w kraju odbijają się na jego mieszkańcach. To fascynująca podróż do minionych czasów, która sprawi przyjemność nie tylko starszym czytelnikom, ale i młodszym odbiorcom, którzy urodzili się już w demokratycznym państwie.

Duchy minionych lat Tom 2. Letnie przesilenie to:

  • druga część cyklu pod tytułem Duchy minionych lat (autorką serii jest doświadczona polska pisarka Joanna Jax),
  • klasyczna powieść historyczna,
  • historia o małej społeczności żyjącej w latach 70. XX wieku (seria skupia się na postępujących w tamtym czasie zmianach w państwie i w mentalności ludzi),
  • opowieść, której główną grupą bohaterów jest następne pokolenie rodziny występującej w innym cyklu Joanny Jax – Prawda zapisana w popiołach.